Informacje

BEZPIECZNY MAJOWY WEEKEND. PIĄTKOWO-SOBOTNIE DZIAŁANIA SKIERNIEWICKIEJ POLICJI

Skierniewiccy policjanci w piątek wieczorem oraz w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili działania „Trzeźwe popołudnie” i „Dyskoteka”. Policjanci dążyli do uniemożliwienia dalszej jazdy tym, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd po wpływem alkoholu czy środków odurzających. Działania prowadzone były zarówno na ulicach Skierniewic jak i drogach prowadzących do dyskoteki w miejscowości Stare Rowiska. W sumie przez dwa dni policjanci przebadali trzeźwość prawie 900 kierujących.

Funkcjonariusze skierniewickiej drogówki w piątek w godzinach wieczornych prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas 160 kontroli pojazdów na drogach wyjazdowych ze Skierniewic u żadnego z kierujących nie wykryto alkoholu.

W nocy z soboty na niedzielę skierniewiccy policjanci wraz z policjantami z Kutna, Łowicza i Łodzi w nocy z soboty na niedzielę przeprowadzili akcję „Dyskoteka”. W trakcie działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości 737 kierujących, wśród których 3 prowadziło na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwsze zatrzymanie o godzinie 03:50 w miejscowości Dąbrowice skutkowało zatrzymaniem uprawnień do kierowania 30-latkowi z powiatu łowickiego. Mężczyzna ten kierował Renault Megane mając 0,22 ‰ we krwi. O godzinie 04:50 w Starych Rowiskach zatrzymany do kontroli został kierujący Renault Kangoo. 31-latek mieszkaniec powiatu brzezińskiego miał 0,62 ‰. Kolejny zatrzymany kierujący wracał bezpośrednio z rejonu dyskoteki. 26-latek mieszkaniec powiatu skierniewickiego kierował Fordem Mondeo mając 1,0 ‰ alkoholu.