Informacje

Policjanci na Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Skierniewicach w ramach Festiwalu Nauki.

28 maja 2017 roku policjanci Zespołu Profilaktyki Społeczne, Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach brali udział w Pikniku Rodzinnym zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Skierniewicach w ramach Festiwalu Nauki. Impreza odbywała na terenie PWSZ przy ul. Batorego w Skierniewicach.

Podczas wymienionego przedsięwziecia ze strony Policji na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostało wystawione stoisko z konkursami o tematyce bezpieczeństwa, można było otrzymać mały gadżet związany z policją, zrobić odcisk lini papilarnych. Zaprezentowany został także sprzęt policyjny owy transport motocykle oznakowane oraz radiowóz. Dzieci witała maskotka skierniewickiej Policji Posterunkowy Sygnałek. Tego dnia dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci wsiąść do radiowozu, zobaczyć go od środka oraz przymierzyć umundurowanie będące na wyposażeniu policjantów biorących udział w zabezpieczeniu m.in. meczów. Atrakcje przygotowane przez policjantów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Udział w pikniku miał na celu zasieśnienie współpracy z lokalna społecznościa i przyczynił się do budowania pozytywnego wizerunku skierniewickiej policji.