Informacje

Zatrzymana za przywłaszczenie portfela z dokumentami.

18 września policjanci z ogniwa patrolowo – interwencyjnego zatrzymali 49 letnią kobietę, która przywłaszczyła portfel z dokumentami należącymi do 80 letniego mieszkańca Skierniewic.

Do zdarzenia doszło na terenie jednego z marketów spożywczych w Skierniewicach. Starszy pan tego dnia po zapłaceniu w kasie za drobne zakupy myślał, że portfel włożył do swojej wewnętrznej kieszeni marynarki i wyszedł ze sklepu. Kiedy doszedł do samochodu, zorientował się, że go nie ma. W portfelu znajdowały się pieniądze, dokumenty osobiste oraz dowód rejestracyjny
z ubezpieczeniem pojazdu. Mężczyzna powrócił do sklepu by sprawdzić czy  przypadkiem nie zostawił przy kasach. Gdy tam go nie było, o pomoc w odnalezieniu poprosił pracowników sklepu oraz powiadomił policję. Skierowany na miejsce patrol przejrzał zapis z monitoringu i ujawnił sytuacje, na której widać było jak starszemu panu z kieszeni marynarki wypada na podłogę portfel, a chwile po tym podchodzi kobieta , która nogą przesuwa w stronę kasy zagubioną rzecz. Gdy wydaje jej się, że nikt nie zwraca na nią uwagi, szybko podniosła ją i wyszła ze sklepu.

Policjanci wytypowali kobietę i pół godziny później zapukali do jej mieszkania. W czasie przeszukania podejrzewana kobieta wydała dobrowolnie przywłaszczony portfel. W środku znajdowały się dokumenty należące do 80 letniego mieszkańca Skierniewic. Pieniądze, które były w środku, kobieta przed przyjazdem policji zdążyła wyjąć i przełożyć do własnego portfela.

Kobieta została doprowadzona do komendy. W trakcie przesłuchania przyznała się do przywłaszczenia portfela z dokumentami i pieniędzmi. Za to przestępstwo grozi karana pozbawienia wolności do lat 2.