SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 86-LATKI - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 86-LATKI

Kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz leśników prowadziło poszukiwania 86-letniej kobiety, która wraz z córką udała się na grzyby i zabłądziła w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. To już kolejny przypadek zaginięcia osoby podczas grzybobrania. Kiedy córka po kilku godzinach nie odnalazła matki, zgłosiła zaginięcie.

25 września 2017 r. w godzinach popołudniowych 86-letnia mieszkanka Skierniewic wraz z córką poszła na grzyby do pobliskiego lasu. W trakcie grzybobrania po pewnym czasie kobiety rozłączyły się tracąc ze sobą kontakt wzrokowy. Córka na własną rękę usiłowała odnaleźć matkę angażując najbliższą rodzinę, jednak poszukiwania nie przyniosły sukcesu. Tego samego dnia w godzinach wieczornych o zaginięciu 86-letniej grzybiarki została zawiadomiona  Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, gdzie natychmiast ogłoszono alarm dla wszystkich policjantów. Do działań poszukiwawczych skierowano kilkudziesięciu policjantów, którzy przeczesywali las z psem tropiącym. Do akcji poszukiwawczej włączyli się strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, kilka jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Leśna. Do pomocy wezwano również Specjalistyczna Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą  z OSP Jędrzejów z psami tropiącymi, która wspomagała lokalne jednostki. Poszukiwania trwały do późnych godzin nocnych, jednak nie przyniosły rezultatu i z uwagi na trudne warunki atmosferyczne zostały przerwane. 26 września 2017 r. wczesnym rankiem wznowiono poszukiwania, w które zaangażowano dodatkowo kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Już około godz. 9.00 kobieta została odnaleziona przez przypadkowych grzybiarzy w pobliżu rejonu poszukiwań. Po przebadaniu przez lekarza zmarzniętą staruszkę przekazano zatroskanej rodzinie.

Policja apeluje o rozwagę i szczególną ostrożność podczas spacerów po lesie. Nie zapominajmy o naładowanym telefonie komórkowym i odpowiedniej odzieży. W lasach, których nie znamy starajmy się poruszać przy głównych szlakach komunikacyjnych lub w towarzystwie osób znających teren.