Światowy dzień ofiar wypadków drogowych - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Światowy dzień ofiar wypadków drogowych

W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Dzień ten stanowi wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych.

Na ulicach miasta i powiatu skierniewickiego policjanci ruchu drogowego będą zwracać w szczególności uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Ta grupa osób w szczególności w okresie jesienno-zimowym jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo ze strony kierujących pojazdami. Niesprzyjająca aura, opady deszczu czy śniegu, wcześniej zapadający zmrok są powodem licznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Dlatego też policjanci tego dnia, w ramach światowego dnia pamięci ofiarom wypadków drogowych w służbie będą rozdawać elementy odblaskowe i rozmawiać z pieszymi o tym, jak ważne jest ich noszenie, i jak w prosty sposób można zadbać o swoje cenne zdrowie.

 

Skierniewiccy policjanci apelują do Wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku, kiedy znajdujemy się na drodze. Wspólnie należy dążyć do spadku liczby ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.