Skierniewiccy policjanci w akcji TIR - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Skierniewiccy policjanci w akcji TIR

Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach - z racji przechodzenia przez teren skierniewicki fragmentu autostrady A2 - biorą udział w działaniach kontrolno – prewencyjnych ze szczególnym uwzględnieniem egzekwowania przestrzegania przepisów przez kierujących tirami. Chodzi o to, aby zoptymalizować płynność ruchu na centralnych szlakach zwłaszcza podczas wyjazdów i powrotów z wakacyjnych wyjazdów.

 

Przy aktualnych upałach spowolnienie ruchu może być wyjątkowo uciążliwe.

Zdarzenia drogowe z udziałem pojazdów ciężarowych należą niezmiennie do tych najtragiczniejszych w skutkach. Nieprzestrzeganie przepisów, zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu pracy kierowcy, nadmierna prędkość, przeładowanie, alkohol i stan techniczny pojazdu, to wciąż główne przyczyny tych wypadków.

Przypomnijmy, że niestosowanie się do zakazu wyprzedzania jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości nawet do 500 złotych i 5 punktów karnych.    

Policjanci ruchu drogowego przypominają także o obowiązujących na autostradach odcinkowych zakazach wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. 

Przypominamy też o wakacyjnych ograniczeniach ruchu na terytorium Polski, w dniach od 29 czerwca do 2 września 2018 r. Zakaz dotyczy pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton - z wyłączeniem autobusów- na obszarze całego kraju w dniach:
-w piątek (od godz. 18.00 do godz. 22.00),
-w sobotę (od godz. 8.00 do godz. 14.00)
-w niedzielę (od godz. 8.00 do godz. 22.00).

Dodatkowo zakaz obowiązuje też w dniu 15 sierpnia 2018 r. (od godz. 8.00 do godziny 22.00) i  w dzień poprzedzający, czyli 14 sierpnia 2018 r. (od godz. 18.00 do godz. 22.00)

 

(źródło częściowe KWP w Łodzi)