Skierniewice - plaga nietrzeźwych kierowców. - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Skierniewice - plaga nietrzeźwych kierowców.

W ciągu dwóch tygodni września skierniewiccy policjanci w trakcie codziennych służb zatrzymali już 12 nietrzeźwych kierujących. Siedmiu z nich kierowało rowerami natomiast pięciu samochodami.

Od 1 do 16 września 2018 r. na drogach powiatu skierniewickiego Policjanci ujawnili już 12 osób, które zdecydowały się kierować pojazdami pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Rowerzyści w wieku od 23 do 62 lat mieli w swoim organizmie od 0,8 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku 7 rowerzystów Policjanci zastosowali postępowanie mandatowe. Przypominamy, że kierowanie pojazdem niemechanicznym jest wykroczeniem w ruchu drogowym, za które Policjant może nałożyć mandat karny w wysokości 300 lub 500 zł. Za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu tj. od 0,2 – do 0,5 promila (odpowiednio od 0,10 do 0,25 mg/dm³) grozi mandat 300 zł. Natomiast w przypadku stanu nietrzeźwości czyli powyżej 0,5 promila (powyżej 0,25 mg/dm³) wystawiany może być mandat w wysokości 500 zł. W tym samym okresie Policjanci zatrzymali 5 kierujących pojazdami, którzy wsiedli za kierownice w stanie po użyciu alkoholu jak i w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z nich to 23-latek, który kierując Audi A4 został zatrzymany do kontroli w Skierniewicach na ul. Prymasowskiej. Po wstępnym badaniu trzeźwości okazało się, że miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy to 27-latek, który kierując Fiatem Seicento miał 0,3 promila. Najmniej meli kierujący Fiatem Brava i Fiatem Bravo. Odpowiednio kierujący 52-latek i 60 latek mieli 0,26 i 0,20 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sobotę 15 września w wyniku pościgu Policjanci zatrzymali kierowcę Audi, który wydmuchał ponad 1,8 promila.

Zatrzymani kierowcy odpowiedzą za popełnienie przestępstw i wykroczeń przed sądem. Grozi za nie kara do 2 lat pozbawienia wolności.