Zawód: Policjant - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zawód: Policjant

Aspirant Małgorzata Białkowska zajmująca się działaniami profilaktycznymi 15 listopada 2018 roku spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skierniewicach. Uczniowie klasy ósmej oraz ostatni gimnazjaliści mieli okazję poznać zawód policjanta i warunki rekrutacji do służby.

Policjantka rozmawiała z uczniami o aspektach pracy w Policji i perspektywach, jakie daje służba. Uczestnicy spotkania poznali wymogi, które musi spełnić każdy kandydat na policjanta, a także omówiła proces rekrutacji i przedstawiła strukturę organizacyjną formacji. Poza multimedialną prezentacją – dla urozmaicenia spotkania - uczniom zaprezentowano film promujący łódzką Policję, a także krótkie filmiki o pracy w Policji i szkoleniach np.  tym dla przewodników psów w Sułkowicach.

 

Wszelkich zainteresowanych zapraszamy na stronę dotyczącą warunków rekrutacji, gdzie znaleźć można informacje nie tylko o procedurze naboru, ale i o dalszych etapach, jakie przechodzi każdy przyjęty do służby: http://lodzka.policja.gov.pl/el6/sluzb/dobor-do-sluzby-w-polic