Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Obywatelskie ujęcia nietrzeźwych kierujących

Cieszy fakt, że jest coraz więcej osób, które nie pozostają obojętne wobec nietrzeźwych kierujących. Obywatelską postawą wykazali się na skierniewickim terenie dwaj mężczyźni, którzy w ostatnim czasie ujęli do czasu przyjazdu policji dwie takie osoby. Dzięki ich postawie, być może udało się uratować czyjeś życie, które - za każdym razem - narażają nietrzeźwi kierujący wsiadając za kierownicę.

18 listopada 2018 roku policjanci  ruchu drogowego  zostali wysłani na interwencję na autostradę A-2.  Tam, na MOP Joachimów Mogiły, oczekiwał na policję 40-letni mieszkaniec Łodzi, który nie pozostał obojętny podejrzewając, iż jadący przed nim mężczyzna może być nietrzeźwy.  Mężczyzna jadąc w stronę Warszawy, zauważył przed sobą vw golfa, który jechał tzw. wężykiem – kierujący nie mógł utrzymać toru jazdy na jednym pasie ruchu. Od razu zadzwonił na policję, a sam jechał za nim. Kiedy vw golf zjechał z autostrady na miejsce wyznaczone do odpoczynku podróżnych, 40-letni łodzianin podszedł do niego i starał się uniemożliwić dalszą jazdę kierującemu do czasu przyjazdu policji. W trakcie interwencji funkcjonariuszy, potwierdziły się podejrzenia łodzianina. Kierujący vw golfem  41-letni wrocławianin, miał w wydychanym powietrzu prawie 2, 5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. 

Podobną postawą kilka dni wcześniej wykazał się 46-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który blokował dalszą jazdę pijanemu kierującemu niedaleko Krosnowy.
W piątkowy poranek  17 listopada 2018 roku uwagę 46-letniego mężczyzny zwróciła jazda samochodu, który widział przed sobą. Kierujący suzuki nie mógł poradzić sobie z jazdą.  Postanowił zareagować i swoim autem zablokował mu drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę,ale jednocześnie  pilnując, aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznej. Na miejsce przyjechała również powiadomiona chwilę wcześniej policja. Okazało się, że ujęty kierujący był w stanie nietrzeźwości – miał w wydychanym powietrzu ponad 2 promile alkoholu. Poza tym, że 62-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego  stracił prawo jazdy, czeka go też odpowiedzialność za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.

 

Za ten czyn grozi  kara grzywny, ograniczenia wolności, a  nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15