TRWA DŁUGI WEEKEND - BOŻE CIAŁO 2019 - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

TRWA DŁUGI WEEKEND - BOŻE CIAŁO 2019

Trwa czerwcowy weekend związany ze Świętem Bożego Ciała i początkiem wakacji . W okresie od 19 do 23 czerwca 2019 roku o bezpieczeństwo podróżnych zadba większa liczba policjantów , w tym w szczególności ruchu drogowego. Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno - wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

Podczas pierwszej doby długiego czerwcowego weekendu policjanci odnotowali 15 wypadków drogowych, w których śmierć poniosła 1 osoba a 19 zostało rannych. Niestety mimo licznych apeli, policjanci nadal muszą interweniować wobec osób, które siadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze dotychczas wyeliminowali z ruchu 19 nietrzeźwych kierujących. Do wypadku śmiertelnego doszło 19 czerwca 2019 roku tuż przed godziną 1.00 w miejscowości Kącik w powiecie bełchatowskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Megane jadąc w stronę Bełchatowa, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu, uderzył w ogrodzenie posesji i dachował. Auto spaliło się. W wyniku wypadku podróżujący renault 27-letni bełchatowianin poniósł śmierć na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Obecnie śledztwo mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Synoptycy zapowiadają bowiem bardzo zmienne warunki pogodowe. mogą wystąpić gwałtowne burze z silnym wiatrem i opadami gradu. Taka aura ma bezpośredni wpływ na warunki drogowe i może być bardzo niebezpieczna. Przypominamy również, że rozpoczęły się wakacje i policyjne akcje na drogach. Funkcjonariusze reagować będą  na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów. Patrole skoncentrują się na zapewnieniu płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych, w miejscach spowolnień i utrudnień będą starali się podejmować ręczne kierowanie ruchem .

Pamiętajmy, że tam gdzie będą procesje nastąpią czasowe zmiany organizacji ruchu.

Akcja „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” trwała od 30 maja do 3 czerwca 2018 r. W czasie pięciu dni działań „Bezpieczny weekend Boże Ciało 2018” na terenie województwa łódzkiego policjanci odnotowali 72 wypadki drogowe, w których śmierć poniosły 4 osoby a 84 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 113 nietrzeźwych kierujących.