Podsumowanie długiego weekendu - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Podsumowanie długiego weekendu

Długi weekend za nami. Policyjne działania w związku z jego zabezpieczeniem prowadzone były od 19 do 23 czerwca 2019 roku.

 

Na skierniewickim terenie, podczas długiego weekendu „BOŻE CIAŁO 2019” - tak jak i w latach poprzednich- nad bezpieczeństwem na drodze czuwali policjanci ze skierniewickiego ruchu drogowego. Na trasach wyjazdowych ze Skierniewic można było spotkać więcej patroli, w tym również nieoznakowanych. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i z właściwą prędkością.

Pollicjancii kontrowali trzeźwość kierujących, a także sprawdzali  stan techniczny pojazdów, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i z fotelików – w przypadku przewożenia dzieci.

Na ternie miasta i powiatu skierniewickiego, w ciągu tych 5 dni doszło do 2 wypadków i  10 kolizji.  Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku śmiertelnego.

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50km/h na godzinę w terenie zabudowanym prawo jazdy straciły 2 osoby. 64 osoby za niestosowanie się do przepisów otrzymały mandaty,a kolejnych 6 osób - wnioski o ukaranie do sądu. Nałożone mandaty w większości dotyczyły - niestety- przekroczenia dozwolonej prędkości, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci ujawnili też 13   kierowców  na tzw. „podwójnym gazie”. Liczba powinna pobudzać do refleksji -  pomimo współczesnej świadomości o konsekwencjach i zagrożeniu dla ludzi -  nadal tylu kierowców zdecydowało się na jazdę pod wpływem alkoholu

  • napis policja na baku motocyklisty