Zarzuty za kradzież rozbójniczą - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zarzuty za kradzież rozbójniczą

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Mężczyźnie, który ukradł głośnik przenośny rowerzyście, a następnie uderzył go, gdy pokrzywdzony chciał odzyskać swoją własność, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

21 lipca 2019 roku około godz. 2:00 w nocy skierniewicka policja została poinformowana o  kradzieży rozbójniczej, do której doszło przy ul. Kościuszki/Prymasowskiej w okolicach wejścia do parku miejskiego.

Ustalenia w sprawie, wskazują, że do rowerzysty podjechał inny mężczyzna, również na rowerze, który złapał go za ubranie uniemożliwiając jazdę i ukradł znajdujący się przy kierownicy przenośny głośnik. Gdy pokrzywdzony usiłował odebrać swoją własność, został uderzony pięścią w twarz. Sprawca uciekł. Straty związane z kradzieżą głośnika wynosiły ponad 500 złotych.

Kryminalni i policjanci ogniwa wywiadowczego ustalili, że sprawcą mógł być pewien 26-letni skierniewiczanin. Wytypowanego mężczyznę  23 lipca pod jednym ze sklepów spożywczych w Skierniewicach, rozpoznał inny policjant - znajdujący się po służbie. Powiadamiając kolegów, przyczynił się do jego zatrzymania. Okazało się, że 26-latek ma na sumieniu  nie tylko tę kradzież, ale też, że  jest on poszukiwany przez sąd do innej sprawy z 2018 roku.

 25 lipca 2019 roku mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej.Jednocześnie prokurator postanowił o objęciu mężczyzny policyjnym dozorem połączonym  zakazem opuszczania kraju oraz zakazem wydania mu paszportu.

  • napis policja na baku motocykla