Informacje

UWAGA NA OSZUSTÓW ! 36-LATKA STRACIŁA 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH.

Skierniewicka Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy oferują poszkodowanym sprzedaż monet zapewniając o ich dużej wartości. Jak się później okazuje pozbywają się dawno wycofanych z obiegu brytyjskich środków płatniczych. Wczorajszego popołudnia w ten sposób oszukali mieszkankę Skierniewic na kwotę 4 tysięcy złotych. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i ostrożności !

Wczoraj do dyżurnego skierniewickiej komendy zgłosiła się mieszkanka Skierniewic i powiadomiła, że została oszukana na 4 tysiące zł. W dniu 5 grudnia po wyjściu z budynku jadnego z banków kobietę zaczepił starszy mężczyzna w wieku około 60 lat i nawiązał rozmowę w języku rosyjskim. Pomimo braku zrozumienia przez kobietę językajakim się posługiwał, starał się podtrzymywać rozmowę. W trakcie tej konwersacji podszedł do nich drugi mężczyzna w wieku około 70 lat, który powiedział, że zna język rosyjski i zainteresował się ofertą sprzedaży monet. W trakcie rozmowy w obecności kobiety zakupił od mężczyzny monety płacąc za jedną 800 zł, po czym poszedł do pobliskiego kantoru. Po krótkiej chwili wrócił informując, że w kantorze za jedną monetę można otrzymać 1200 zł. Na dowód intratnego zakupu okazał rachunek z kantoru. Starszy z oszustów namówił pokrzywdzoną kobietę, aby wspólnie zakupili więcej monet. Po namowie kobieta kupiła 8 monet za 4 tysiące złotych. Zaraz po sprzedaży obaj mężczyźni odeszli.

36-latka chciała upewnić się, że zrobiła dobry interes i poszła do kantoru wymiany walut. Tam okazało się, że nabyła bezwartościowe, wycofane z obiegu monety. Dopiero wtedy zrozumiała, że została oszukana.

Monety te miały oznaczenie „One Penny". Ich wartość można określić na nie więcej niż 10 groszy za sztukę.

Podany przykład pokazuje, że na rzekomym „dobrym interesie” można stracić wieloletnie oszczędności. Nasza naiwność, brak rozwagi i czujności są bez litości wykorzystywane przez oszustów i złodziei.