Podsumowanie AKCJI "ZNICZ 2016" - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie AKCJI "ZNICZ 2016"

Skierniewiccy policjanci od 28 października do 2 listopada na terenie powiatu skierniewickiego przeprowadzili akcję "ZNICZ 2016". W tym czasie do służby zostało skierowanych 71 policjantów z ruchu drogowego oraz 147 z prewencji i innych służb. Policjanci podczas trwającej akcji pełnili służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych.

Policjanci przede wszystkim w tym czasie  kierowali ruchem drogowym w miejscach newralgicznych, przeprowadzali kontrole drogowe, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, zwracali uwagę na zachowanie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednoczesnie byli stanowczy wobec sprawców wykroczeń i przestępstw na drodze.

W ciągu 6 dni na terenie powiatu skierniewickiego doszło do 1 wypadku drogowego oraz 18 kolizji. W czasie przeprowadzonych działań policjanci ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami.

Jeden z nich 1 listopada został zauważony przez policyjny patrol w rejonie cmentarza w miejscowości Chojnata tuż po tym jak nie zastosował się do znaku zakazu wjazdu. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 25 letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego jest nietrzeźwy i nie posiada wymaganych dokumentów w czasie kontroli. Badanie na alkometrze wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organiźmie. Ale to nie był koniec problemów mieszkańca Żyrardowa. Podczas sprawdzenia osoby w policyjnych bazach informatycznych wyszło na jaw, że młody mężczyzna popełnił kolejne przestępstwo. Naruszył obowiązujący zakaz kierowania pojazdami orzeczony przez Sąd Rejonowy w Żyrardowie.

Również dalszej jazdy policjanci zakazli 3 nietrzeźwym rowerzystom. W czasie działań policjanci zwracali uwagę na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość na drodze. Efektem ich działan było zatrzymanie 3 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz w jednym przypadku za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym.