Informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Andrzejkowe kontrole trzeźwości.

30 listopada skierniewiccy policjanci prowadzili działania : „Alkohol i narkotyki". Przedsięwzięcie miały na celu eliminację kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub pod działaniem środków odurzających. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Przeprowadzono prawie 200 badań na zawartość alkoholu. Nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierowcy.

30 listopada na drogach powiatu skierniewickiego prowadzona była policyjna akcja: „Alkohol i narkotyki”. Działania policjantów ukierunkowane były na przeprowadzeniu kontroli maksymalnej liczby kierowców  i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci prowadzili kontrolę trzeźwości na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach wylotowych ze Skierniewic. W sumie przeprowadzili 198 badań, które dla wszystich kierowców okazały się szczęśliwe - wszystkie z wynikiem 0,00 promila. Policjanci mają nadzieje, że do takiego stanu rzeczy  przyczyniły się częste kontrole policyjne, ale także liczne akcje kształtujące wśród Polaków negatywny obraz związku alkohol – ruch drogowy. 

Policja apeluje również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, natychmiast poinformujmy o tym Policję.

Alkohol, a do tego brawura, brak wyobraźni i rozsądku w połączeniu z jazdą samochodem mogą doprowadzić do nieszczęścia na drodze. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Kierującym „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Powrót na górę strony