Informacje

Podsumowanie policyjnych działań podczas XL Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

XL Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw na terenie miasta w ocenie skierniewickich policjantów przebiegło spokojnie. Nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwali policjanci nie tylko ze skierniewickiej komendy ale również policjantami z OPP w Łodzi oraz jednostek z Łowicza, Kutna i powiatu łódzkiego wschodniego.

Mając na celu zapewnienie porządku publicznego na terenie miasta w działaniach w ciągu dwóch dni trwania imprezy zaangażowanych było 243 funkcjonariuszy policji. Wykorzystano do zabezpieczenia 81 pojazdów policyjnych. Wyznaczone zostały miejsca podlegające stałej
i doraźnej kontroli przez służby prewencyjne, ruchu drogowego, operacyjne. Policjanci reagowali na wszelkie próby zakłócenia porządku publicznego, kontrolowali parkingi , reagowali na wykroczenia w szczególności spożywanie alkoholu w miejscach  niedozwolonych.Policjanci z ruchu drogowego z kolei na głównych drogach dojazdowych sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz ujawniali wykroczenia w zakresie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.  W czasie działań policjanci przeprowadzili 62 interwencje, nałożyli łącznie 62 mandaty karne, wylegitymowali 419 osób, w 15 przypadkach policjanci pouczyli uczestników imprezy za popełnione wykroczenia. W trakcie imprezy odnotowane interwencje dotyczyły najczęściej niewłaściwego parkowania pojazdów, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz obyczajności publicznej.