Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zobacz SPOT
Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. Z wizytą w Zielonym Zakątku

  11 września 2019 roku policjantki zajmujące się pracą z nieletnimi i profilaktyką pojechały na spotkanie z dziećmi z przedszkola Zielony Zakątek w Skierniewicach. Dowiedzieliśmy się, że dzieci już po wyjściu ze spotkania, w drodze na spacer rozmawiały i zwracały uwagę na zasady, o których mówiły policjantki. I właśnie o to nam chodzi w pracy z najmłodszymi!

 2. Uwaga na prośby o numer BLIK - to może być oszustwo

  Skierniewiccy policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze metodą na tzw. blika. Oszuści wykradają dane do kont na profilach społecznościowych, logują się na nie i najczęściej, podszywając się pod właściciela konta i proszą o szybką pożyczkę na zakupy.

 3. Z profilaktyką na obozach i półkoloniach

  Zbliża się koniec wakacji. Skierniewiccy policjanci jednak cały czas pracują, realizując działania w ramach „Bezpiecznych wakacji”. Przez ostatnie 2 miesiące policjanci nie tylko systematycznie kontrolują miejsca letniego odpoczynku, czy gromadzenia się młodzieży, ale cały czas – równie aktywnie co w trakcie trwania roku szkolnego – prowadzą działania profilaktyczne. Jednym z nich jest wizytacja obozów i półkolonii organizowanych na skierniewickim terenie przez policjantki zajmujące się profilaktyką oraz przez dzielnicowych.

 4. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 5. Uwaga na telefony od fałszywych wnuczków

  Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Wczoraj (3 września 2019) po raz kolejny dyżurny skierniewickiej jednostki otrzymał informacje od zaniepokojonych mieszkańców o działaniach oszustów. Rzekomy funkcjonariusz namawiał do przekazania pilnie znacznych kwot pieniędzy w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których mieli uczestniczyć członkowie rodzin osób, do których dzwonili.

 6. Skierniewicka Policja w lokalnych obchodach Święta Wojska Polskiego

  Uroczysta Msza Święta w Kościele Garnizonowym w Skierniewicach zainaugurowała lokalne obchody Święta Wojska Polskiego w Skierniewicach. Z ramienia skierniewickiej Policji uczestniczyła w niej mł. insp. Monika Hurko-Nesterowicz Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach. Po zakończeniu części ceremonialnej, skierniewiczanie mieli okazję podziwiać pojazdy i wyposażenie zaprzyjaźnionych służb, które włączyły się do pikniku zorganizowanego na placu Jana Pawła II. Wśród nich również skierniewicka Policja. Obchody dalej przeniosły się pod Muzeum Historyczne Skierniewic, gdzie obejrzeć można było rekonstrukcję historyczną i wernisaż. Zapraszamy do obejrzenia kilku kadrów z wydarzenia.

 7. Zatrzymani za rozbój z użyciem noża

  26 sierpnia 2019 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach został zgłoszony rozbój w miejscowości Celigów koło Skierniewic. Doszło do niego prawie dobę wcześniej. Wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 5000 złotych. Podjęte przez policjantów działania pozwoliły odzyskać większość skradzionych przedmiotów, a 4 zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty w tej sprawie.

 8. Zapraszamy na otwarcie wystawy "Policja w latach II RP i dziś"

  Już za kilka dni, 13 czerwca 2019 roku otwarta zostanie wystawa "Policja II RP i dziś", która eksponowana będzie w Muzeum Historycznym Skierniewic przez prawie dwa najbliższe miesiące. Wystawa powstaje ze wspólnej inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasza Jarzyny, Dyrektora Muzeum Historycznego Skierniewic - Agaty Niedziółki i Prezesa Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 roku " w Łodzi - Jarosława Olbrychowskiego. Wydarzenie objęli patronatem Komendant Wojewó

 9. Uwaga na fałszywe banknoty!

  W Skierniewicach pojawiły się tzw. prezentowe banknoty w związku z czym w ostatnich dniach oszukane zostały trzy osoby. Jeden z fałszywych banknotów ujawniony został w banku podczas wpłacania pieniędzy przez klienta, drugi wręczono zapracowanej ekspedientce, która nie zauważyła, że otrzymała fałszywy banknot, trzeci również przyjęła ekspedientka, którą poproszono o rozmianę 200 złotych. Apelujemy o każdorazowe sprawdzanie banknotów, które otrzymujemy w różnych miejscach i którymi dalej się posługujemy. Przestrzegając – załączamy zdjęcia i zachęcamy do ich przejrzenia.

 10. Ofiary zaczadzenia

  Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci dwóch osób, których zwłoki zostały znalezione w domu, w miejscowości Chełmce koło Skierniewic.

Tagi

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga