Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. Z troski o dziadków i babcie nie tylko przy okazji Ich Święta!

  Policjanci uczą seniorów bezpiecznych zachowań przez cały rok. Przy okazji Dnia Babci i Dziadka przypominają o podstawowych zasadach i apelującą do osób mających codzienny kontakt z seniorami o wyczulanie ich na zagrożenia podczas zwykłych rozmów w myśl zasady „Kropla drąży skałę” :)

 2. Samochód tonie – jak się wydostać?

  Ostatnie wydarzenia w Polsce związane ze śmiercią osób znajdujących się w tonących pojazdach rodzą pytania jak postępować w takich przypadkach. Kierowca i pasażerowie znajdujący się w tonącym pojeździe mają tylko kilka sekund na podjęcie działania. Badania wykazały, że samochód tonie w czasie około 60 sekund. Podajemy kilka ważnych wskazówek, które mogą uratować życie.

 3. Policjant jadąc na służbę ujął wandala.

  W okresie świątecznym 2017 roku w godzinach nocnych Policjant jadący na służbę zatrzymał mężczyznę, który niszczył kosze na śmieci.

 4. 3 piratów drogowych straciło prawo jazdy jednego dnia.

  2 stycznia Policjanci skierniewickiej drogówki prowadzili wzmożone kontrole prędkości na drogach powiatu skierniewickiego. Fantazja za kierownicą doprowadziła do tego, że 3 piratów drogowych utraciło prawa jazdy.

 5. Bezpieczne ferie 2018

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie zbliżających się ferii zimowych jest priorytetem dla policjantów ruchu drogowego, którzy już 12 stycznia 2018 r. rozpoczynają działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, wspierane akcją informacyjno-edukacyjną „Bezpieczna droga do celu”, które potrwają do 25 lutego br.

 6. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 7. Chciał oszukać seniorkę

  Policjanci ,tuż przed przekazaniem przez seniorkę wyłudzonych 15 tysięcy złotych, zatrzymali 19- latka podejrzanego o oszustwo metodą „ na policjanta”. Mimo wielu apeli seniorzy niestety nadal dają się nabrać fałszywym wnuczkom i fałszywym stróżom prawa.

 8. Ferie - punkt kontroli autokarów.

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas tegorocznych ferii będą kontrolować autokary na parkingu przed Komendą Miejską Policji w Skierniewicach ul. Sobieskiego 69.

 9. WSTĄPILI W SZEREGI SKIERNIEWCKICH POLICJANTÓW.

  9 stycznia 2017 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach padły słowa roty policyjnej. Ślubowanie nowo przyjętych policjantów odebrał Komendant Miejski Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasz Jarzyna. Kursanci po odbytym 6 miesięcznym szkoleniu podstawowym zasilą szeregi skierniewickiej komendy.

 10. Działania PRĘDKOŚĆ

  Z analizy wypadków drogowych zaistniałych w 2017 roku wynika, że główna przyczyną zdarzeń w dalszym ciągu jest nadmierna prędkość. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci 5 stycznia w całej Polsce przeprowadzili działania „Prędkość”. Celem tych działań jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

Tagi

ślubowanie zdarzenie drogowe poszukiwanie świadków służby konferencja teren zabudowany nowi policjanci narkotyki wywiadowcy bezpieczeństwo na policjanta nieletni kradzieże zabójstwo Zadębie pwsz festiwal nauki samobójstwo dzień bezpieczeństwa wewnętrznego porozumienie przekroczenie prędkości oszustwo rowerzysta długi weekend weekend ponadnormatywne nietrzeźwy kierujący majówka oszustwa nabór majowy kontrabanda list gończy profilaktyka kieszonkowe włamania piesze tytoń wnuczek ruch drogowy wypadek patrole na wnuczka PaT poszkukiwania

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga