Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Dzielnicowy bliżej nas
Krajowa Mapa Zagrożeń

Najczęściej czytane

 1. KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

  Od września 2016 roku rusza interaktywna mapa zagrożeń, dzięki której będzie można zapoznać się z informacjami na temat bezpieczeństwa w danej lokalizacji. Mapa będzie przedstawiać dane gromadzone w policyjnych systemach informacyjnych oraz informacje pozyskiwane od społeczeństwa, różnych instytucji, w trakcie realizowanych debat społecznych. Przy wykorzystaniu platformowy wymiany informacji również internauci będą mogli zgłaszać zagrożenie występujące w okolicy.

 2. Kontrabanda w Skierniewicach

  Skierniewiccy policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kobietę za handel alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy. Policyjne działania zakończyły się zabezpieczeniem znacznej ilości towarów akcyzowych. Uszczuplenie akcyzy skarbowej oszacowano na prawie 19 000 złotych.

 3. "NIEBIESKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCIOWYM O PUCHAR KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI W ŁODZI

  Zapraszamy wszystkich policjantów i pracowników policji do udziału w "Niebieskim Biegu Niepodległościowym o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi", który odbędzie się 4 listopada 2017 toku.

 4. 19 PAŹDZIERNIKA MIĘDZYNARODOWYM DNIEM MEDIACJI

  Informujemy, że w dniu 19 października 2017 r. przypadają obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji, natomiast w dniach 16-20 października 2017 r. obchodzony będzie Tydzień Mediacji. Obchody będą przebiegały pod hasłem „Masz prawo do mediacji”. Komenda Miejska Policji w Skierniewicach włącza się czynnie w akcję. Dlatego też od 16 do 20 października w godz. 12.00 - 20.00 w komendzie przy ul. Sobieskiego 69 dyżur będzie pełnić wyznaczony policjant.

 5. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ 86-LATKI

  Kilkudziesięciu policjantów, strażaków oraz leśników prowadziło poszukiwania 86-letniej kobiety, która wraz z córką udała się na grzyby i zabłądziła w Bolimowskim Parku Krajobrazowym. To już kolejny przypadek zaginięcia osoby podczas grzybobrania. Kiedy córka po kilku godzinach nie odnalazła matki, zgłosiła zaginięcie.

 6. „60+ BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM”

  W tym roku, po raz drugi, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Policja – partner akcji, przystąpili do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej pod hasłem „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”. Akcja skierowana jest do osób w wieku 60+. Z analizy danych wieku sprawców wypadków wynika, że duże zagrożenie powodują osoby starsze.

 7. Niecodzienna uroczystość

  16 czerwca dwoje policjantów skierniewickiej komendy Policji wzięło ślub z policyjną asystą. W obecności policjantów, rodziny i znajomych młoda para złożyła sobie małżeńskie przyrzeczenie.

 8. JESIEŃ NA DRODZE...

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina.

 9. Przekroczyła prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym.

  We wtorek 12 września policjanci skierniewickiej drogówki w związku ze zgłoszeniem wynikającym z interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń kontrolowali prędkość kierujących w miejscowości Prusy. Zgłoszenie o nieprzestrzeganiu prędkości jazdy w tej miejscowości okazało się w pełni potwierdzone. Policjanci ukarali 3 kierowców i zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 56 km/h.

 10. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Tagi

nabór pwsz długi weekend bezpieczeństwo włamania wywiadowcy profilaktyka dzień bezpieczeństwa wewnętrznego tytoń kontrabanda narkotyki przekroczenie prędkości konferencja nietrzeźwy kierujący majówka oszustwa nieletni list gończy majowy kradzieże ponadnormatywne zabójstwo poszkukiwania wypadek PaT wnuczek teren zabudowany służby weekend samobójstwo rowerzysta zdarzenie drogowe patrole festiwal nauki nowi policjanci ruch drogowy kieszonkowe poszukiwanie świadków Zadębie ślubowanie porozumienie piesze

Linki

Nigdy nie jeżdżę po alkoholu
Niebieska linia
Handel ludźmi
Pokrzywdzeni
Wspólne osiedla
Telefon zaufania dla młodzieży
Dopalacze
Zielona Strefa
Fotoprzestroga