Informacje

O bezpieczeństwie seniorów

18 października policjanci KMP w Skierniewicach wspólnie z przedstawicielkami łódzkiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadzili spotkanie z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie odbył się w sali kameralnej skierniewickiego Centrum Kultury i Sztuki. Tematem było szeroko pojęte bezpieczeństwo seniorów.

Policjanci przybliżyli zasady postępowania sprawców oszust " pod legendą ". Przypomnieli także zasady bezpieczeństwa jakimi powinni kierować się wszyscy uczestnicy ruchu drogoweg. Szczególny nacisk z uwagi na panującą pore roku położyli na noszenie elemantów odblaskowych. Uczestnikom zostały równiez przybliżone zasady działania aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". Omówiono i przedstawiono interaktywnie jaki mozliwości ma aplikacja i jak informować za jej pośrednictwem Policje o zaobserwowanych zagrożeniach w najbliższej okolicy. Wspomniano także o programie MSWiA "Dzielnicowy Bliżej Nas" i wskazano rolę dzielnicowego. Podczas rozmowy zachęcono do kontaktu z policjantami pierwszego kontaktu. Na zakończenie chętni uczestncy otrzymali ulotki dot. KMZB oraz opaski odblasowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Skierniewice.

Policjanci w związku ze zwliżającycm się dniem "Wszystkich Świętych" poruszone zostały zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa osób podczas prac porządkowych na cmentarzu oraz w czasie odwiedzania metropolii.

Przedstawiciele łódzkiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej Pani Anna Przybyłkowicz wraz z Panią Julia Czuryłowska -Jaraczewską w ramach akcji edukacyjnej UKE "Wiem co podpisuję" uświadamiały uczestników na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umów o swiadczenie usług telekomunikacyjnych. Przestrzegały Informowały o możliwosciach i zasadach odstąpienie od umowy z nieuczciwym operatorem. Dużym zainteresowaniem cieszyły sie także informacje dotyczace opłat za sms premium.

Powrót na górę strony