Chciał oszukać seniorkę - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Chciał oszukać seniorkę

Policjanci ,tuż przed przekazaniem przez seniorkę wyłudzonych 15 tysięcy złotych, zatrzymali 19- latka podejrzanego o oszustwo metodą „ na policjanta”. Mimo wielu apeli seniorzy niestety nadal dają się nabrać fałszywym wnuczkom i fałszywym stróżom prawa.

Policjanci z wydziału kryminalnego skierniewickiej komendy prowadzili działania związane z kolejnymi przestępstwami metodą „na wnuczka” czy  też „na policjanta”.

W czwartek około godziny 14.00  ich uwagę zwróciła starsza kobieta, która weszła do budynku banku. Sprawiała wrażenie osoby zdenerwowanej. Rozmawiała przez telefon. Po wypłacie gotówki poszła w stronę przystanku autobusowego.  Ponieważ policjanci nabrali podejrzeń, że mogła paść ofiara oszustów zaczęli wnikliwie obserwować całą sytuację. Szybko namierzyli w pobliżu młodego mężczyznę, który w tym samym czasie co seniorka rozmawiał przez telefon. Funkcjonariusze upewnili się, że 82-latka jest przekonana, że bierze udział w akcji policyjnej , a której ma przekazać pieniądze w celu zatrzymania sprawców kradzieży z jej konta. Taka legendę przedstawił oszust kontaktujący się z nią telefonicznie. 19-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany tuż przed przekazaniem mu kilkunastu tysięcy złotych.  Mimo młodego wieku ma już bogata kartotekę kryminalną. Był wielokrotnie poszukiwany i notowany m.in. za kradzież, kradzież  z włamaniem i rozbój.

Śledczy ustalili, że do 82-letniej  mieszkanki Skierniewic, około godziny 13.00 , na telefon stacjonarny zadzwoniła osoba, która przedstawiła się za funkcjonariusza miejscowej komendy policji. Poinformowała, że dwóch pracowników  banku, w którym seniorka ma konto chce „wyszyścić” jej konto.  Jedynym sposobem na zachowanie oszczędności i zatrzymanie przestępców jest wypłata całej gotówki i przekazanie jej policjantom pracującym przy sprawie. Seniorka podała swój numer telefonu komórkowego a rzekomi śledczy za jego pośrednictwem cały utrzymywali z nią kontakt. Do przekazania oszczędności życia oszustom nie doszło tylko dzięki czujności prawdziwych policjantów.

Funkcjonariusze ustalają czy ten 19-latek ma na swoim przestępczym koncie inne podobne oszustwa.

Usłyszał już zarzuty , za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności . Decyzja sądu został tymczasowo aresztowany.