Mam trzeźwy umysł, myślę - reaguję - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Mam trzeźwy umysł, myślę - reaguję

20 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach odbyła się konferencja "Mam trzeźwy umysł, myślę – reaguję". Skierowana została do grona pedagogicznego oraz uczniów różnych szkół średnich ze Skierniewic. W dwóch etapach konferencji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień prelegentów na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie wzięli udział w części praktycznej- warsztatowej.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach mł. insp.Tomasz Rochmiński oraz policjant z tego wydziału mł. asp. Marcin Kleczko, przedstawili prezentacje na temat stanu  bezpieczeństwa  w ruchu drogowym na terenie podległym KMP w Skierniewicach. O bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów mówili także uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach.

Następnie uczniowie podzielili się na trzy grupy – każda z nich warsztatowo opracowała informacje na temat błędów popełnianych przez różnych uczestników dróg – pieszych, kierujących samochodami oraz rowerzystów. Na koniec były one prezentowane i konfrontowane.