Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie długiego weeekdu - Boże Ciało 2016

Policyjne działania rozpoczęły się 25 maja 2016 roku i trwały aż do 29 maja 2016 roku Zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa- zwłaszcza drogowego- w okresie długiego weekendu. Z uwagi na wyjątkowy charakter tych dni i związane z nimi podróże w służbę zostały zaangażowane wzmożone siły policyjne. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących oraz bezpieczeństwo przewożonych pasażerów.

 

Na terenie powiatu skierniewickiego w czasie objętym akcją doszło  2 wypadków drogowych i 10 kolizji. . Ponadto policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących - 2 rowerzystów i 2 kierujących samochodami. Najwięcej alkoholu w organizmie – bo ponad 2,7 promila - miał 61 –letni mieszkaniec Skierniewic, który 27 maja 2016 roku około godz. 12:15 jechał mercedesem ulicą Skłodowskiej-Curie w Skierniewicach.

Najpoważniejsze zdarzenia drogowe miały miejsce 27 i 28 maja 2016 roku.
Do pierwszego doszło około godz. 18:45 przy ul. Szenwalda. Z ustaleń na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący daewoo lanosem 22-letni skierniewiczanin nie ustępując pierwszeństwa zderzył się z fiatem Punto, którym kierował także 22-letni skierniewiczanin. W wyniku zdarzenia pasażerowie pojazdów zostali przewiezieni do szpitala.
Drugie zdarzenie miało miejsce około godz. 10:30 na ul. Batorego. Tam 17-letnia mieszkanka Skierniewic kierująca motocyklem ktm125 zderzyła się ze skręcającym w lewo vw passatem. W wyniku tego zderzenia 17-latka trafiła do szpitala.

 

  • policjant na motocyklu