Święto Policji 2018 w Skierniewicach - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Święto Policji 2018 w Skierniewicach

17 lipca 2018 roku podczas obchodów Święta Policji funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach uroczyście odebrali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awansowało 37 policjantów.

W tegoroczynch obchodach uczestniczyło wielu znamienitych gości, a wśród nich przedstawiciel Posła na Sejm RP Doroty Rutkowskiej - Adrianna Światlak, Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński, Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdzyk, Starosta Skierniewicki Mirosław Belina, Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r." w Łodzi - Jarosław Olbrychowski i wielu innych  szefów i przedstawicieli służb, instytucji i organizacji, z którymi w codziennej służbie współpracują policjanci.

Akademia rozpoczęła się o godz. 10:00 na sali Starostwa Powiatowego w Skierniewicach wprowadzeniem sztandaru i złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Łodzi insp. Andrzejowi Łapińskiemu. Następnie po przywitaniu gości przez Komendanta Miejskiego Policji w Skierniewicach mł. insp. Tomasza Jarzynę, policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Po ich wręczeniu w imieniu wszystkich policjantów głos zabrała sierż. sztab. Ilona Brugger -Majewska z Rewiru Dzielnicowych KMP w Skierniewicach.Goście wygłosili gratulacje dla nowomianowanych policjantów, a także złożyli podziękowania na ręce Komednanta Miejskiego Policji w Skierniewicach za codzienną współpracę. Akademia zakończyła się wystąpieniem mł. asp. Justyny Florczak-Mikiny na temat "Policja - w 1919 roku i współcześnie". Następnie wszyscy uczestnicy udali się na wspólny poczęstunek.