Informacje

Dzielnicowi uratowali 30-latka

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji interweniujący dzielnicowi zapobiegli samobójstwu 30-letniego skierniewiczanina. Policjanci w ostatniej chwili udzielili mu pierwszej pomocy.

8 sierpnia 2018 roku kilka minut przed godziną 20:00 dyżurny skierniewickiej policji został  poinformowany przez mieszkańca jednego z bloków przy ul. Cichej , że na klatce schodowej powiesił się mężczyzna. Miał on nie dawać oznak życia. Na miejsce natychmiast został skierowany najbliższy patrol dzielnicowych w składzie  aspirant Jarosław Baran i sierżant Katarzyna Lewandowska.

Na miejscu, stojące przed blokiem osoby, wskazały interweniującym wiszącego desperata. Policjant przytrzymał mężczyznę, a  jego partnerka z patrolu przecięła linę.  Następnie zaczęli udzielać pierwszej pomocy. Ponieważ nie oddychał i nie dawał oznak życia, rozpoczęli masaż serca. Dalej do pomocy włączył się też przypadkowy przechodzień.  Policjantka reanimowała mężczyznę, do czasu przyjazdu karetki pogotowia i podjęcia przez ratowników dalszych działań medycznych. Mężczyzna w trakcie akcji reanimacyjnej został rozpoznany, przez bliską mu osobę. Ustalono, że to 30-letni mieszkaniec Skierniewic.  Ostatecznie przywrócono funkcje życiowe 30-latka, który dalej pod opieką lekarzy  trafił do szpitala.

 

Aspirant Jarosław Baran jest policjantem z ponad 12 -letnim stażem służby, którą od 5 lat pełni w rewirze dzielnicowych. To doświadczony funkcjonariusz, zwycięzca ubiegłorocznego półfinału w wojewódzkim konkursie „Dzielnicowy roku” prowadzonym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sierżant Katarzyna Lewandowska jest policjantką 4 od lat, dzielnicową od pół roku. Podsumowując opisaną sytuację, zaznacza, że najbardziej cieszy  ją uratowane życie, ale podkreśla także, że równie ważne jest to, że uczy się służby od najlepszych.

 

Powrót na górę strony