Zginął 76-letni rowerzysta - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zginął 76-letni rowerzysta

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku , do którego doszło na prostym odcinku drogi w gminie Bolimów. Wprost pod fiata cc wjechał skręcający w lewo rowerzysta. Niestety mimo pomocy medycznej zmarł.

 

Do zdarzenia doszło 11 września 2018 roku około godziny 17.00 w Bolimowskiej Wsi . Jak wynika z wstępnych ustaleń 76-letni rowerzysta, jadąc w kierunku Sochaczewa, bez zasygnalizowania wykonał manewr skrętu w lewo do posesji wjeżdżając tym samym wprost pod jadącego w tym samym kierunku fiata cc kierowanego przez 73-latkę.  Mężczyznę  przetransportowano śmigłowcem do szpitala  gdzie mimo udzielonej pomocy medycznej zmarł.  Do celów procesowych zabezpieczono oba pojazdy. Policjanci przeprowadzili oględziny kryminalistyczne miejsca, roweru oraz auta. Kierująca fiatem była trzeźwa. Od rowerzysty pobrano krew.

Przypominamy o odpowiednim oświetleniu jednośladów i zakładaniu elementów odblaskowych. Każdy manewr powinien być zasygnalizowany innym uczestnikom ruchu z odpowiednim wyprzedzeniem tak aby dać możliwość właściwej reakcji