Informacje

PODSUMOWANIE POLICYJNYCH DZIAŁAŃ PODCZAS 41 SKIERNIEWICKIEGO ŚWIĘTA KWIATÓW, OWOCÓW I WARZYW.

41 Skierniewickie Święto Kwiatów Owoców i Warzyw na terenie miasta w ocenie skierniewickich policjantów przebiegło spokojnie. Nad bezpieczeństwem jej uczestników czuwali policjanci nie tylko ze skierniewickiej komendy ale również z OPP w Łodzi, Wydziału Konwojowego jak i jednostek ościennych.

Mając na celu zapewnienie porządku publicznego na terenie miasta w działaniach w ciągu dwóch dni trwania imprezy zaangażowano 178 funkcjonariuszy policji. Wyznaczone zostały miejsca podlegające stałej
i doraźnej kontroli przez służby prewencyjne, ruchu drogowego, operacyjne. Policjanci reagowali na wszelkie próby zakłócenia porządku publicznego, kontrolowali parkingi, reagowali na wykroczenia w szczególności spożywanie alkoholu w miejscach  niedozwolonych.Policjanci z ruchu drogowego z kolei na głównych drogach dojazdowych sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz ujawniali wykroczenia w zakresie przekroczenia dopuszczalnej prędkości.  W czasie działań policjanci przeprowadzili 84 interwencje, nałożyli łącznie 18 mandatów karne, wylegitymowali 186 osób, w 17 przypadkach policjanci pouczyli uczestników imprezy za popełnione wykroczenia. 4 osoby zostały doprowadzone do  wytrzeźwienia. W trakcie imprezy odnotowane interwencje dotyczyły najczęściej niewłaściwego parkowania pojazdów, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz obyczajności publicznej.