Informacje

Policjanci włączyli się w "niebieską" inicjatywę Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu F84

Z wielką przyjemnością skierniewiccy policjanci i emeryci policyjni 2 kwietnia 2019 roku wzięli udział w charytatywnym meczu w dwa ognie, odpowiadając na zaproszenie Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu F84. Wieczorem, około godz. 20:00 policjanci swoją obecnością włączyli się w w drugą część akcji „Skierniewice na niebiesko”. Ratusz rozświetliły wtedy niebieskie światła.

2 kwietnia 2019 roku F84 Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu na placu miejskiego  Rynku zorganizowało akcję „Skierniewice na niebiesko”.  To skierniewicka forma obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wspólne spotkanie pod ratuszem poprzedziło rozegranie charytatywnego meczu w dwa ognie na skierniewickiej hali OSiR. Drużyny  mieszane złożone z samorządowców, policjantów i strażaków przeprowadziły emocjonujące rozgrywki przy dopingu wspaniałej i bardzo licznej publiczności.

Wspólne „niebieskie działania”, w które angażuje się coraz więcej osób i instytucji, zmierzają do podniesienia świadomości społecznej na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na niedopuszczalną dyskryminację, czy izolację osób dotkniętych autyzmem oraz ich rodzin. Z całą pewnością się pod nimi podpisujemy i serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Do zobaczenia za rok!