Informacje

Policjanci na dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie

Policjanci ze skierniewickiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Funkcjonariusze przygotowali dla odwiedzających policyjny punkt - stanowisko, na którym nie tylko prezentowali sprzęt, ale też odpowiadali na pytania związane z zawodem policjanta.

 

6 kwietnia 2019 roku  skierniewiccy policjanci w towarzystwie innych służb uczestniczyli w dniu otwartym Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w Bolimowie. Osoby odwiedzające policyjne stanowisko miały możliwość rozmowy z funkcjonariuszami, przyjrzenia się sprzętowi, pokazom np. jazdy motocyklem ruchu drogowego, czy chociażby porozmawiania o policyjnej służbie. Uczniowie zainteresowani ofertą klas mundurowych, z którą wychodzi szkoła, już na wstępie zastanawiają się nad podejmowanymi decyzjami, myśląc  o wyborze konkretnego kierunku służby już po jej ukończeniu. Jesteśmy pewni, że zorganizowane pokazy z pewnością ułatwią im podjęcie tej decyzji.


Współpraca ze szkołą trwa od wielu lat. Naucza w  niej  podinspektor w stanie spoczynku Tomasz Rochmiński, do niedawna naczelnik ruchu drogowego w skierniewickiej komendzie. Cieszymy się, że możemy wspólnie współpracować z klasami mundurowymi na rzecz bezpieczeństwa i przyszłej służby oraz gościć uczniów na zajęciach w komendzie, tak jak to ostatnio miało miejsce 28 kwietnia 2019 roku.