Drogowy bilans świątecznych dni - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Drogowy bilans świątecznych dni

Wielkanoc dla policjantów pełniących służbę to czas intensywnej pracy. Policjanci wszystkich komórek organizacyjnych, pełnili służbę przez cały ten czas na terenie miasta i powiatu skierniewickiego. Szczęśliwie, w ciągu czterech ostatnich dni, nie doszło na skierniewickim terenie do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze interweniowali natomiast przy 6 kolizjach i ujawnili 9 nietrzeźwych kierujących. Niestety nadal jest tak, że kierujący decydują się wsiąść za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

 

Wśród tych  ostatnich znalazł się 21-letni mieszkaniec Łodzi, który w poniedziałek 22 kwietnia 2019 roku wieczorem, na parkingu w Rowiskach Starych jadąc renaultem megane uderzył w saaba. Podczas czynności okazało się, że kierujący renaultem, zdarzenie spowodował będąc pod wpływem alkoholu i mając  dwa zakazy sądowe. Dodatkowo był poszukiwany  przez łódzki sąd.  Mężczyzna, mający 1,5 promila alkoholu w organizmie został zatrzymany i przewieziony do skierniewickiej komendy. Następnie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące jazdy w stanie nietrzeźwości, a także niestosowania się do wyroku sądu.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdu określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.  Za złamanie zakazu sądowego grozi natomiast kara do 5 lat pozbawienia wolności.