Za nami długi weekend majowy 2019 - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Za nami długi weekend majowy 2019

Zakończył się długi majowy weekend. Na skierniewickim terenie od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku doszło do 2 wypadków drogowych i 14 kolizji. Tego weekendu policjanci sprawdzili stan trzeźwości ponad 120 kierującym i ujawnili 63 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości - zjawiska nadal będącego jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

 

Podczas kontroli prędkości funkcjonariusze  zatrzymali   prawo jazdy 1 osobie, która przekroczyła  dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym  (ul. Wyszyńskiego w Skierniewicach) o  56km/h, a także - w trakcie innej kontroli- zatrzymali  ujawnione prawo jazdy, które utraciło swoją ważność.   Ponadto prowadząc weekendowe kontrole  funkcjonariusze ujawnili 10 nietrzeźwych kierujących.

Długi weekend przebiegał też pod hasłem lokalnych działań ruchu drogowego " Pierwszeństwo" oraz "Tuning", podczas których policjanci szczególną uwagę skierowali w stronę zapobiegania i eliminowania z ruchu sytuacji związanych z naruszeniem pierwszeństwa przejazdu oraz  poruszania się po drodze pojazdów niezgodnych ze specyfikacją i wymogami technicznymi.