Informacje

31-latek odpowie za kradzieże kół samochodowych

Skierniewiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże kół z pojazdów, do których doszło w czerwcu i lipcu 2019 roku.

Do kradzieży kół dochodziło na terenie Skierniewic, w czerwcu i pierwszej połowie lipca. Na parkingach przed blokami, ale i przy głównych ulicach, sprawca pod osłoną nocy kradł koła samochodowe, a pojazdy pozostawiał  zwykle na  - podstawionych w miejsce kół  - kostkach brukowych.

Kryminalni analizując sprawę i zgromadzone informacje, zatrzymali 31-letniego skierniewiczanina podejrzewanego o te kradzieże.  Ponadto ustalili, że mężczyzna mógł też mieć coś wspólnego z innymi przestępstwami przeciwko mieniu, do których doszło w Skierniewicach – kradzieżą roweru z klatki schodowej przy ul. Trzcińskiej i  kradzieżą z włamaniem do piwnicy przy ul. Sobieskiego, w której łupem również padł m.in. rower.   W dniach 17 i 18 lipca 2019 roku zatrzymany 31-latek usłyszał  łącznie 8 zarzutów. 6 z nich dotyczyło przestępstwa kradzieży kół. Dodatkowe 2 zarzuty dotyczyły: kradzieży roweru z klatki schodowej i włamania do piwnicy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.  Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, w tym rower i elektronarzędzie. Pozostałą część łupów, jak wskazują ustalenia – mężczyzna sprzedał na giełdzie przypadkowym osobom. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.