Zarzuty za oszustwo i nie tylko - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zarzuty za oszustwo i nie tylko

Policjanci zajmując się sprawami imitacji banknotów z napisem „souvenir”, które kilka osób próbowało wprowadzić do obrotu na terenie Skierniewic, ujawnili inny przestępczy proceder. Postępowania karne mają rozwojowy charakter.

7 sierpnia 2019 roku młoda dziewczyna usiłowała rozmienić imitację banknotu o nominale 100 złotych na jednej ze stacji paliw w powiecie skierniewickim .  Kiedy sprzedawca odmówił, bo zorientował się, że banknot nie jest prawdziwy, ta opuściła stację. 20 sierpnia 2019 roku 17-latka  została zatrzymana i dalej usłyszała zarzuty oszustwa.  To  nie jedyna osoba, którą  rozliczono za takie przestępstwo.  Dzień wcześniej ,19 sierpnia 2019 roku, zatrzymany został również 26-letni skierniewiczanin, który pod koniec lipca 2019 roku także usiłował wymienić nieprawdziwy banknot  z napisem "souvenir" w salonie bilardowym.  On także usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazało policjanci  w trakcie swoich działań ujawnili jeszcze inny wątek.  Zbierając informacje dowiedzieli się o kolejnym przestępstwie,  które nie było  bezpośrednio związane z  imitacją banknotów, ale między innymi z wymuszeniem rozbójniczym  w jednym z lokali rozrywkowych w Skierniewicach.   Podejrzany o ten czyn 32-letni mężczyzna z powiatu skierniewickiego, został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty. W sobotę ,26 sierpnia 2019 roku, decyzją sądu został  tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

POLECAMY 

http://www.skierniewice.policja.gov.pl/es/informacje/39849,Uwaga-na-falszywe-banknoty.html

  • gwiazda  - logo Policji, numer 112