Uwaga na telefony od fałszywych wnuczków - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Uwaga na telefony od fałszywych wnuczków

Policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Wczoraj (3 września 2019) po raz kolejny dyżurny skierniewickiej jednostki otrzymał informacje od zaniepokojonych mieszkańców o działaniach oszustów. Rzekomy funkcjonariusz namawiał do przekazania pilnie znacznych kwot pieniędzy w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których mieli uczestniczyć członkowie rodzin osób, do których dzwonili.

 

Skierniewicka policja apeluje i przypomina, aby mieszkańcy zachowali ostrożność i czujność w kontaktach telefonicznych. Nie należy ulegać namowom i nie należy przekazać znacznych sum pieniędzy. W takich sytuacjach najlepiej poprosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego. Nie należy działać w pośpiechu, a  termin udzielenia pożyczki  trzeba celowo „odłożyć” najlepiej o kilka dni.

Pamiętajmy, aby nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Najlepiej w takich sytuacjach potwierdzić wiarygodność informacji u członków rodziny, ewentualnie zadzwonić na nr 112 aby upewnić się, czy w określonej jednostce faktycznie pracuje funkcjonariusz.  Pod żadnym pozorem nie ulegajmy nieznajomym i nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście.

We wszystkich wątpliwych sytuacjach niezwłocznie informujmy Policję dzwoniąc pod numer 112.

  • logo KMP Skierniewice