Zatrzymany z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zatrzymany z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi

Policjanci zatrzymali 68-letniego mężczyznę, który przewoził na handel wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 200 kilogramów tytoniu i ponad 11 tysięcy sztuk papierosów. Za paserstwo akcyzowe grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci rozpracowując środowisko osób zajmujących się  wytwarzaniem nielegalnych używek uzyskali informację o mężczyźnie, który miał trudnić się produkcją wyrobów tytoniowych nieposiadających polskich znaków akcyzy. Mężczyzna miał w czwartek 3 października 2019 roku pojawić się z kontrabandą na targowisu miejskim. Tego dnia wczesnym rankiem - kilka minut po godzinie 6:00 -  policjanci przystąpili do działań. Przy ul. Reymonta w Skierniewicach skontrolowali i przeszukali fiata seicento, którym jechał 68-letni skierniewiczanin. tam znaleźli 1 kg tytoniu i  ponad 40 paczek tzw. samoróbek pakowanych po 20 szt.  W trakcie następnego przeszukania na osiedlu Widok kryminalni zabezpieczyli  kolejne worki z tytoniem, karton z paczkowanymi papierosami bez polskich znaków akcyzy oraz maszynkę i wagę służące do wytwarzania tzw. samoróbek. Papierosy były spakowane w foliowe torebki i przygotowane do sprzedaży. Policjanci zabepzieczyli 197 kg tytoniu i ponad 11 tysięcy sztuk papierosów.  Uszczuplenie skarbu państwa oszacowano na ponad 165 tysięcy złotych.

Zabezpieczone wyroby trafią dalej do urzędu celno-skarbowego. Zatrzymany 68-letni skierniewiczanin odpowie za wytwarzanie i posiadanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy  z obowiązującej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych, a także za przestępstwo skarbowe. Grozi za nie odpowiednio nawet do 2 i do 3 lat pozbawienia wolności.

  • policjant przegląda/zlicza nielegalne wyroby tytoniowe
  • policjant przegląda/zlicza nielegalne wyroby tytoniowe
  • policjant przegląda/zlicza nielegalne wyroby tytoniowe