Skontroluj autokar przed wyjazdem - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Skontroluj autokar przed wyjazdem

Bezpieczna podróż to zarówno sprawny technicznie pojazd, ale i wypoczęty kierowca. Dlatego policjanci na wniosek organizatora wycieczki lub opiekuna dzieci, prowadz kontrole autokarów przed wyjazdem. Więcej szczegółów po kliknięciu w publikację.

Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach prowadzą kontrole stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.
Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający dziecko na wyjazd, może zgłosić wolę przeprowadzenia badań pojazdu  i kierowcy przed wjazdem, dzwoniąc pod nr 47 843 11 29. Policjanci kontrolują autokary każdego dnia w godz. 6-22 na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.Kierowca skontrolowanego i sprawnego autobusu otrzyma od policjantów protokół z przeprowadzonej kontroli, który może okazać rodzicom wyjeżdżających dzieci.

Jednocześnie przypominamy o projekcie MSWiA „Bezpieczny Autobus”. Na stronie internetowej serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl organizator wycieczki może tam, po wpisaniu numeru rejestracyjnego pojazdu sprawdzić istotne informacje na przykład o tym czy autobus posiada ważne ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne lub czy nie jest oznaczony w bazie jako wyrejestrowany lub kradziony.