W trosce o bezpieczeństwo nieletnich - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

W trosce o bezpieczeństwo nieletnich

25 czerwca 2020 roku, skierniewiccy policjanci przeprowadzili działania dotyczące bezpieczeństwa osób nieletnich. Popołudniowa służba poświęcona była szczególnym kontrolom w rejonie miejsc gromadzenia się młodzieży. Działania prewencyjne związane z osobami nieletnimi zwykle obejmują reakcje na sytuacje, które mogą naruszyć dobro małoletniego – na przykład kontrolowanie miejsc w , których młodzież najczęściej przebywa czy kontrolowanie miejsc, w których zachodzi podejrzenie dystrybucji alkoholu czy narkotyków.

25 czerwca 2020 roku policjanci wylegitymowali 8 osób nieletnich, podjęli 3 interwencje wobec osób nieletnich, skontrolowali 25 miejsc zagrożonych, przeprowadzili 15 kontroli miejsc zagrożonych ustalonych na podstawie informacji własnych, ale i tych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, ujawnili 1 nieletniego sprawcę czynu karalnego, a także 2 nieletnich, u których zachodzi podejrzenie demoralizacji.

Czas zakończenia roku szkolnego i rozpoczynających się wakacji zwykle dla młodych ludzi jest okazją do świętowania. Pamiętajmy jednak, że do ukończenia 18 roku życia jest się osobą nieletnią i nie oznacza to, że nie ponosi się za swoje czyny odpowiedzialności. O demoralizacji i czynach karalnych nieletnich Policja powiadamia sąd.

W ramach „Bezpiecznych Wakacji 2020”, przez całe 2 miesiące kontrolom Policji podlegać będą różne miejsca, w tym między innymi skwery, place zabaw, skate parki, park miejski, rejon Zalewu Zadębie. Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech. W linku poniżej zdobędziesz kilka wskazówek o tym, jak zadbać, aby letni wypoczynek był spokojny i bezpieczny

http://policja.pl/pol/aktualnosci/190355,Bezpieczne-wakacje-2020.html

 

 

  • plakat bezpieczne wakacje