Niedzielne działania „PRĘDKOŚĆ” - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Niedzielne działania „PRĘDKOŚĆ”

W niedzielę 5 lipca 2020 r. policjanci ze skierniewickiej drogówki brali udział w krajowych działaniach pn. „Prędkość”, których celem przede wszystkim jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

5 lipca w niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach, brali udział w krajowych działaniach pod nazwą „Prędkość”. Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podczas akcji mundurowi skontrolowali 45 kierujących pojazdami. Za przekroczenie dozwolonej prędkości policjanci ukarali 39 kierowców oraz zatrzymali 1 prawo jazdy za przekroczenie powyżej 50 km/h. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już niewielkie przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.