Informacje

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności

Skierniewiccy policjanci skutecznie walczą z przestępczością narkotykową. W niedzielę, 12 lipca, dzięki ich działaniom z obiegu zniknęły kolejne narkotyki – 0,5 g marihuany i 0,5 g amfetaminy.

12 lipca 2020 roku policjanci podczas podejmowanych czynności dwukrotnie ujawnili środki odurzające przy osobach, wobec których interweniowali. Kilka minut po północy, patrol ogniwa patrolowo interwencyjnego na ul. Senatorskiej ujawnił 0,5 g białego proszku przy 25-letnim mieszkańcu Skierniewic. Tester wykazał, że była to amfetamina. Z kolei kilkanaście minut przed godziną 1 w nocy, patrol wywiadowców zatrzymał przy ul. Sienkiewicza 25-letniego skierniewiczanina, który miał przy sobie około 0,5 g marihuany.

Przypominamy, że posiadanie substancji odurzającej, niezależnie od jej ilości, jest nielegalne.Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 obwiązującej Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie substancji odurzających to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy mowa o znacznej ilości posiadanych narkotyków – nawet do 10 lat więzienia.