Stop jeździe pod wpływem alkoholu! - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Stop jeździe pod wpływem alkoholu!

Rowerem czy samochodem, w stanie po spożyciu czy w stanie nietrzeźwości - wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków, możesz stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia. Nie tylko swojego, ale i innych. Minionego weekendu policjanci ujawnili 5 kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.

Piękna sierpniowa pogoda sprzyja przejażdżkom na jednośladach. Ale pamiętajmy, że jeśli wypad za miasto, czy pobyt w restauracji związany był z piciem alkoholu, to najlepiej byłoby zapewnić sobie bezpieczy powrót do domu innym środkiem lokomocji  i z trzeźwym kierowcą.

15 sierpnia 2020 rok skierniewiccy policjanci ruchu drogowego na ul. Starbacicha  zatrzymali do kontroli 50-letniego kierującego motorowerem. Podczas czynności kontrolnych, policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny – okazało się, że skierniewiczanin  miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jednocześnie okazało się też, że mężczyzna naruszył sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić skierniewicka policja.

To niestety nie jest jedyny przykład na to, że pomimo wielu apeli i codziennych działań kontrolnych, nadal zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. 15 sierpnia 2020 roku na ul. Makowskiej policjanci wylegitymowali również dwóch skierniewiczan  w wieku 38 i 50 lat, którzy jechali rowerami pod wpływem alkoholu, a jeden z nich był poszukiwany przez łódzką prokuraturę. Mężczyźni – podobnie, jak  na przykład 56-latek z powiatu skierniewickiego jadący 16 sierpnia 2020 roku rowerem pod wpływem alkoholu przez Sierakowice Prawe – zostali ukarani mandatami karnymi.

Warto w tym miejscu podkreślić, że  ta sama ilość alkoholu, będzie inaczej oddziaływać na zmysły różnych osób. Dlatego też  policjanci przypominają – piłeś? Nie jedź! Stwarzasz zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.