Zatrzymany kilka minut po kradzieży - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Zatrzymany kilka minut po kradzieży

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali sprawcę kradzieży perfum w jednej ze skierniewickich drogerii. Rozpoznali go, gdy z torbą skradzionych perfum o wartości blisko 2 tysięcy złotych przemieszczał się jedną z ulic Skierniewic.

15 września 2020 roku około godz. 17:00 w jednej ze skierniewickich drogerii na osiedlu Widok doszło do kradzieży perfum wartych blisko 2 tysiące złotych. Policja została zawiadomiona po tym, jak pewien mężczyzna wszedł do sklepu, a następnie pośpiesznie opuścił go mając w rękach 7 sztuk perfum znanych światowych marek.

Na miejscu zostały wykonane czynności dochodzeniowo-śledcze, ustalone zostały także informacje dotyczące wyglądu sprawcy przestępstwa.

Około godz. 18 policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, patrolując ul. Sobieskiego w Skierniewicach, zauważyli podejrzewanego przechodnia. Ich uwagę skupił  mężczyzna pasujący wyglądem do sprawcy kradzieży, do której doszło chwilę wcześniej w drogerii. Miał ze sobą torbę. Kiedy policjanci postanowili podjąć wobec niego interwencję, a jeden z nich wysiadł z samochodu, mężczyzna odrzucił pakunek i zaczął uciekać. Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali go na klatce schodowej jednego z budynków przy ul. Sienkiewicza. 22-letni skierniewiczanin został doprowadzony do skierniewickiej jednostki. 16 września 2020 roku usłyszał zarzuty kradzieży perfum.  Mężczyzna przyznał się do tego czynu.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.