Miniony weekend na skierniewickich drogach - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Miniony weekend na skierniewickich drogach

Miniony weekend 18-20 września 2020 roku był szczególnym dla policjantów ruchu drogowego. Piątkowe prowadzenie kaskadowych pomiarów prędkości, zainicjowanie działań na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów, zabezpieczenie przejazdu rolkarzy, a także praca nad bezpieczeństwem na skierniewickich drogach, w tym eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących i obsługa zdarzeń drogowych.

18 września 2020 roku minął pod hasłem „Kaskadowego pomiaru prędkości” – policjanci przez cały dzień brali udział w krajowych działaniach związanych z pomiarem prędkości na drogach. W radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych sprawdzali, czy kierujący nie przekraczają dozwolonej prędkości zarówno na terenie miasta Skierniewice, jak i drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych na naszym terenie. Łącznie przeprowadzili 34 kontrole pojazdów i ujawnili 21 wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą.

Tego samego dnia, wieczorem funkcjonariusze przeprowadzili też działania na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów. Przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi Oddział Terenowy w Skierniewicach kamizelki rozdawali spotkanym w trakcie służby rowerzystom. Widoczny, znaczy bezpieczny – to idea przyświecająca tej inicjatywie, która spotkała się z bardzo pozytywnymi postawami skierniewiczan, natychmiast zakładających otrzymane kamizelki.

Weekendowe dni to także 4 nietrzeźwych kierujących, ujawnionych przez policjantów. Najwięcej alkoholu w wydychanym powietrzu miał 18-letni mieszkaniec powiatu skierniewickiego, który jechał volksvagenem na wysokości miejscowości Ziąbki, mając w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli też nocy przejazd rolkarzy „Night Skating", którego trasa obejmowała centrum miasta i osiedle Widok.