Informacje

Od dziś w całym kraju obowiązuje zakrywanie ust i nosa!

Od dziś – 10 października 2020 roku – w całym kraju obowiązuje zakrywanie nosa i ust w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że w autobusie, sklepie, galerii, w pociągu, na dworcu, czy nawet na „wolnym powietrzu” powinniśmy założyć maseczkę lub inną osłonę ust i nosa. Zwolnione z tego obowiązku będą jedynie osoby, które będą posiadały zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Skierniewiccy policjanci podczas każdej ze służb sprawdzają przestrzeganie tych przepisów.

Życie ludzkie jest najwyższą wartością i nie podlega to żadnej dyskusji. Dlatego też, biorąc pod uwagę rosnącą falę zachorowań na COVID-19,  trzeba zaznaczyć, że nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach podczas każdej ze służb sprawdzają, czy mieszkańcy skierniewickiego terenu przestrzegają przepisów związanych z osłanianiem ust i nosa.  Dzisiejszego ranka (sobota 10.10.2020 roku), funkcjonariusze we wspólnym patrolu ze Strażą Miejską ze Skierniewic, sprawdzali przestrzeganie przepisów związanych ze zwalczaniem COVID-19 na targowisku miejskim. Kolejne patrole kontrolują także inne miejsca takie, jak na przykład:  dworzec, park, skwery, okolice miejsc handlu, a podczas każdego przejazdu wyznaczonym rejonem zwracają uwagę na to, czy nie są łamane przepisy związane ze zwalczaniem pandemii również przez osoby przebywające  na „wolnym powietrzu”.

Przy dużej ilości zachorowań trzeba pamiętać, że nawet jeśli ktoś sam nie ulegnie zakażeniu lub przejdzie chorobę bezobjawowo, to istnieje ryzyko, że zakazi kogoś mniej odpornego, dla kogo koronawirus może być groźny, a nawet śmiertelny.
Tam, gdzie wchodzi w grę ochrona życia ludzkiego, nie ma taryfy ulgowej -   nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy!

  • policjanci KMP w Skierniewicach patrolują rejon dworca, na peronie stoi pociąg
  • policjanci kontrolują dworzec PKP  w Skierniewicach
  • policjanci kontrolują dworzec PKP  w Skierniewicach