Świąteczny bilans - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Świąteczny bilans

Za nami Święta Bożego Narodzenia oraz jeden weekendowy dzień. Święta minęły bezpiecznie, a liczba interwencji, legitymowań, zdarzeń drogowych, czy zdarzeń kryminalnych nie odbiega znacząco od innych, nieświątecznych dni na skierniewickim terenie.

W okresie od 24 do 27 grudnia 2020 roku, skierniewiccy policjanci interweniowali 108 razy oraz przeprowadzili 274 legitymowania osób. Średnia liczba interwencji wynosząca pomiędzy 20-30 na dobę oraz średnio 70 legitymowań na dobę, to liczby które zbliżone są do innych - nieswiątecznych- służb na naszym terenie. Łącznie do wytrzeżwienia zatrzymanych zostało w tym czasie 4 mężczyzn, z interewencji domowej - 1 mężczyzna.

Na szczęście nie miały miejsca wypadki śmiertelne, a spokój i umiarkowany ruch spowodowały wpłynęły na liczbę zdarzen drogowych: w ciągu 4 dni doszło  do 4 kolizji na drogach publicznych i 2 wypadków drogowych - 24 grudnia 2020 roku w Słupi oraz 27 grudnia 2020 roku na drodze nr DW 705. Policjanci podczas żadnej z kotroli drogowych nie ujawnili nietrzeźwych kierujących.