Nie narażajmy zdrowia swojego i innych - Informacje - Komenda Miejska Policji w Skierniewicach

Informacje

Nie narażajmy zdrowia swojego i innych

W codziennej służbie funkcjonariusze, często wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną w Skierniewicach sprawdzają, czy przestrzegane są obowiązki związane ze zwalczaniem epidemii. Przypominają o konieczności zadbania o zdrowie swoje i innych, poprzez stosowanie środków profilaktycznych do ochrony przed wirusem.

 

Patrole kontrolują  między innymi placówki handlowe, środki transportu, sprawdzają  kluby fitness i siłownie, a także miejsca ogólnodostępne. W trakcie poniedziałkowej służby, 4 stycznia 2021 roku, funkcjonariusze wspólnie z pracownikiem PSSE w Skierniewicach podczas prowadzonych kontroli zastali w jednym ze skierniewickich klubów fitness 17 osób, z których znaczna większość korzystała z urządzeń do ćwiczeń. Sanepid wszczął postępowanie administracyjne.

Policjanci przypominają o obostrzeniach. Będąc coraz bliżej możliwego końca epidemii nie odpuszczajmy, stosujmy się do zaleceń i używajmy środków profilaktycznych, w tym osłaniających nos i usta, dbajmy o higienę i dystans społeczny. Nie ryzykujmy zdrowia swojego i innych.