Informacje

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ DROGĄ DO POKONANIA PANDEMII

Noszenie maseczek, dystans społeczny, dezynfekcja - te proste, a zarazem istotne zachowania są z nami od roku. Tylko wspólnymi siłami – medyków, służb mundurowych, ale przede wszystkim dojrzałego i odpowiedzialnego społeczeństwa możemy wygrać walkę z pandemią COVID-19. Policjanci będą egzekwować obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję koronawirusa w społeczeństwie. Również na ulice Skierniewic skierowano większą ilość patroli które będą sprawdzać przestrzeganie obowiązujących przepisów w tym zakresie.

Sytuacja epidemiczna w Polsce pogarsza się- liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych znacząco rośnie. Dlatego zasady bezpieczeństwa  zostały rozszerzone od 20 marca 2021 roku. Policjanci od początku epidemii kontrolują sposób realizowania obowiązujących przepisów sanitarnych. Te, które aktualnie obowiązują w całym kraju, nie są niczym nowym. Po raz kolejny apelujemy o ich przestrzeganie. Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy- musimy mieć dokładnie zasłonięte usta, jak i nos.

Czas pouczeń i przypominania o obostrzeniach już minął. Policjanci będą stanowczo egzekwować wprowadzone nakazy, zakazy oraz ograniczenia reagując na łamanie obowiązujących przepisów związanych z pandemią koronawirusa. Wiąże się to ze wzmożonymi kontrolami prowadzonymi przez mundurowych i pracowników inspekcji sanitarnej. Osoby niestosujące się do ograniczeń, dystansu społecznego czy zakrywania ust i nosa maseczką, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Podejmowane działania mają na celu zwiększenie odpowiedzialności społecznej, a przez to odciążenie służby zdrowia.

Warto być odpowiedzialnym dla wspólnego dobra nas wszystkich.

  • dwóch policjantów stojących tyłem ubranych w kamizelki odblaskowe z napisem policja