Informacje

Policjanci wizytują obozy harcerskie

Słoneczna pogoda, wakacje i towarzystwo rówieśników w otoczeniu lasu. Tak odpoczywają harcerze na obozach harcerskich na terenie powiatu skierniewickiego. W tej wakacyjnej atmosferze nie możemy zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, dlatego policjanci przypominają je podczas wizytacji obozów harcerskich.

7 lipca 2021 roku policjantka Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach zajmująca się profilaktyką społeczną, wspólnie z przedstawicielem Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Skierniewicach, udali się na wizytacje obozów harcerskich, które odbywają się na terenie powiatu skierniewickiego. Podczas spotkania z uczestnikami policjantka przypominała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, szczególnie ważnych podczas wakacyjnego wypoczynku.

Uczestnikom obozów przypomniała o zasadach bezpieczeństwa  nad wodą, poruszyła zagadnienia dotyczące zagrożeń z jakimi mogą się spotkać podczas pobytu w lesie. Dzieci otrzymały także informacje na temat jak zachować się w czasie zagubienia w  nieznanym terenie, a także w przypadku załamania pogody czy wystąpienia burz. Wspomniała także o zasadach kontaktu  z osoba nieznajomą.

Starszym  uczestnikom zwróciła uwagę na zagrożenia związane z kontaktem z wyrobami tytoniowymi, alkoholem czy środkami odurzającymi.

Opiekunowie otrzymali ulotki promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, poznali zasady działania aplikacji.

  • Policjantka, strażak i harcerze w lesie
  • Policjantka strażak i harcerze w lesie
Powrót na górę strony