Informacje

POLICJANCI NA DNIU OTWARTYM W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4 W SKIERNIEWICACH

Policjanci ze skierniewickiej komendy uczestniczyli w dniu otwartym organizowanym przez Zespół Szkół Nr 4 w Skierniewicach. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników policyjny punkt promocyjno-doborowy w ramach którego uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega służba w policji i jakie warunki należy spełnić, aby zostać jednym z nas. Ponadto przewodnicy psa służbowego zorganizowali pokaz umiejętności psa policyjnego.

21 kwietnia 2022 roku skierniewiccy policjanci na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 4 w Skierniewicach włączyli się w organizacje dnia otwartego organizowanego przez szkołę. Osoby odwiedzające stoisko przygotowane przez funkcjonariuszy miały możliwość rozmowy z policjantami  skierniewickiej komendy, a także z absolwentami placówki, którzy w ostatnich latach wstąpili w szeregi naszej jednostki. Na dniach otwartych obecny był także pracownik komórki kadrowej, który zainteresowanym tłumaczył na czym polega proces rekrutacji do Policji. O tajnikach zbierania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia kryminalnego opowiadał obecny technik kryminalistyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się także przygotowany przez przewodników psów służbowych pokaz umiejętności „czworonożnych funkcjonariuszy”. Na sali sportowej przyszli kandydaci do klas policyjnych mogli zmierzyć się z pokonaniem przygotowanego przez policjantów technik i taktyk interwencji toru przeszkód, który jest jednym z elementów procesu rekrutacji.

Zaangażowanie policjantów w wydarzenie dało możliwość zapoznania się uczestnikom z podstawowymi informacjami o służbie w Policji, co może mieć wpływ na ich wybór dalszego kształcenia w klasie o profilu policyjnym, co w przyszłości może się przełożyć na chęć podjęcia wyzwania jakim jest służba w Policji.

 

Policjanci skierniewickiej komendy min. na mocy podpisanego  ze szkołą porozumienia o współpracy  podejmują wspólne działania od wielu lat. W placówce nauczają zarówno emerytowani policjanci jak również funkcjonariusze pozostający w służbie, a uczniowie klas o profilu policyjnym chętnie się włączają w różnego rodzaju inicjatywy skierniewickiej komendy. Cieszymy się, że możemy wspólnie współpracować z uczniami klas mundurowych na rzecz bezpieczeństwa i przyszłej służby w Policji.

  • Uczniowie na sali sportowej
  • Uczennica na torze przeszkód na sali sportowej
  • Uczniowie i policjanci w trakcie spotkania i rozmów
  • Uczniowie i policjanci w trakcie spotkania i rozmów
  • Policjanci w trakcie prezentacji psa służbowego na boisku

Film VID-20220422-WA0018.mp4

Pobierz plik VID-20220422-WA0018.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.47 MB)

Powrót na górę strony