Informacje

Policjanci przeprowadzili 43 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

22 kwietnia 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 policjanci skierniewickiej drogówki przeprowadzili Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn. Zwycięzcy odebrali nagrody rzeczowe oraz puchary. Dla najlepszego uczestnika przeznczona została nagroda indywidualna.

22 kwietnia 2022 r. Policjanci skierniewickiej drogówki wykorzystując Miasteczko Ruchu Drogowego znajdujące się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Skierniewicach przeprowadzili Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Była to już 43 edycja turnieju z dwuletnią przerwą spowodowaną wprowadzonym stanem epidemii. W tym roku do rywalizacji przystapiło 6 drużyn 3-osobowych w 2 grupach wiekowych: 10-12 lat i 13-15 lat. Dzieci  zmierzyły się z 4 konkurencjami. Pierwsza konkurencja zakończyła się testem wiedzy w zakresie ruchu drogowego, a następnie dzieci musiały wykazać się sprawnością w kierowaniu rowerem po wyznaczonym torze sprawnościowym oraz w warunkach symulowanego ruchu ulicznego. Kolejna i ostatnia konkurencja polegała na wykazaniu się wiedzą w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej. 

Najwięcej punktów w I i II grupie wiekowej zdobyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach, które pojadą na eliminacje wojewódzkie. Drużyny, które wywalczyły podium otrzymały nagrody ufunduwane przez Starostę Skierniewickiego oraz puchary. Zwycięzcą indywidualnym konkursu był uczeń z grupy zwycięskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5, który otrzymał w nagrodę rower ufundowany przez Prezydenta Miasta Skierniewice.  

 

 

Powrót na górę strony