Informacje

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA PODCZAS „DRZWI OTWARTYCH „ w ZESPOLE SZKÓŁ W BOLIMOWIE

23 kwietnia 2020 roku uczniowie klas 8 z powiatu skierniewickiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą klasy policyjnej podczas „Drzwi Otwartych Zespołu Szkół w Bolimowie”. Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy skierniewickiej Komendy Miejskiej Policji, którzy w ramach zorganizowanego stoiska promocyjno – doborowego wyjaśniali na czym polega służba w Policji oraz przybliżali specyfikę zawodu policjanta.

Uczniowie klas 8 już niebawem staną przed wyborem dalszego kierunku kształcenia się w szkole ponadpodstawowej. Wychodząc temu naprzeciw Komenda Miejska Policji w Skierniewicach  podczas „Dni Otwartych”  zorganizowanych przez Zespół Szkół w Bolimowie promowała zawód policjanta i zachęcała do podjęcia dalszej nauki w klasie o profilu policyjnym. Osoby zainteresowane miały możliwość bezpośredniej rozmowy z policjantami podczas, której mogli uzyskać wiedze na czym polega służba w różnych pionach Policji. Zaprezentowano także sprzęt służbowy będący na wyposażeniu policji. Ponadto policyjni przewodnicy psów służbowych zaprezentowali umiejętności ich czworonogich partnerów. Funkcjonariusz Ruchu Drogowego tutejszej komendy na wcześniej przygotowanym torze przeszkód zaprezentował zebranym umiejętności kierowania jednośladem. W jednej z sal lekcyjnych zostało dla odwiedzających przygotowane miejsce, w którym technik kryminalistyki zapoznawał zebranych z tajnikami swojej pracy,  w szczególności prezentował sposoby zabezpieczania materiału dowodowego pozostawionego na miejscu zdarzenia. 

Mamy nadzieje, że duże zainteresowanie wystawionym przez skierniewickich policjantów stoiskiem, przełoży się na zwiększone zainteresowanie nauką w klasach o profilu policyjnym, co w przyszłości ułatwi  kandydatom przejście procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.

  • Policjant na motorze jeździ między pachołkami
  • Policjant stoi przy motorze służbowym, w tle radiowóz
  • Policjantka z psem służbowym idzie wzdłuż obserwujących osób

Film VID-20220425-WA0009.mp4

Pobierz plik VID-20220425-WA0009.mp4 (format mp4 - rozmiar 23.06 MB)

Powrót na górę strony