Informacje

Promocja zawodu policjanta wśród maturzystów

22 i 24 kwietnia 2022 roku odbyły się spotkania z maturzystami z dwóch szkół dotyczące promocją zawodu policjanta. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak wstąpić w szeregi policji oraz na czym polega specyfika służby w różnych wydziałach.

Wkrótce matury i kolejni uczniowie wejdą w dorosłość. Jedną z pierwszych decyzji po ukończeniu szkoły będzie wybór zawodu lub dalszego kierunku kształcenia. To dobry moment, aby maturzystom przybliżyć specyfikę zawodu policjanta i zachęcić do wybory tej drogi zawodowej. Policjantka ze skierniewickiej komendy wraz z pracownicą kadr, 22 kwietnia 2022 roku spotkały się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkół w Głuchowie a 26 kwietnia 2022 roku z maturzystami Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Skierniewicach.  Uczniowie dowiedzieli sią  jak dostać się w szeregi Policji, jakie należy spełniać wymagania czy też jak wygląda proces rekrutacyjny.  Uczestnicy spotkań otrzymali  ulotki promujące zawód i mogli skorzystać z możliwości zadawania pytań z zakresu tematyki doborowej jak i specyfiki służby.

Jednocześnie przypominamy, że pracownicy kadr skierniewickiej komedny są dostępni każdego dnia w godzinach 8:00-16:00 w siedzibie komendy lub telefonicznie pod numerami 47 843 12 32, 47 843 12 36.  Wszystkim chętnym zostaną udzielone wyczerpujące informacje dotyczące przyjęcia do służby w policji.

Zapraszamy do kontaktu! 

kom. Magdalena Studniarek

  • Policjantka i pracownica policji wraz z grupą uczniów w sali
  • Policjantka i pracownica policji wraz z grupą uczniów w sali
Powrót na górę strony