Informacje

Wyłoniono laureatów Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

27 kwietnia w WORD Skierniewice odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Laureaci konkursu pojadą na eliminacje wojewódzkie. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

W środę 27 kwietnia 2022 roku na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn z powiatu lowickiego, kutnowskiego i skierniewickiego. Drużyny 3-osobowe rywalizowały ze sobą rozwiązując testy z wiedzy o ruchu drogowym oraz biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych. 

Uczestnicy najpierw  przystąpili do pisania testów z przepisów. Egzamin składał się z pytań dotyczących zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych oraz sytuacji w ruchu drogowym. Potem zmagania przeniosły się na plac manewrowy ośrodka egzaminowani, gdzie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności praktyczne pokonując tor przeszkód motorowerem. W kolejnej konkurencji  1 z uczestników z każdej grupy posiadający uprawnienia do kierowania, musiał przejechać pojazcdem z umieszczonym na masce talerzem Stewarta po wyznaczonym torze. Kolejną konkurencją była pierwsza pomoc przedmedyczna.  Ratownicy medyczni egzaminowali uczniów z wiedzy i praktycznych umiejętności. Zadaniem uczniów było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wyniku zasłąbnięcia. Ostatnia konkurencja polegała na obsłudze codziennej pojazdu.

Eliminacje wojewódzki wyłoniły zwycięzców, którzy otrzymali dyplomy i upominki.

Lista zwycięzców:

1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych n1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu - drużyna I

2.  Zespół Szkół Ponadpodstawowych n1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu - drużyna II

3. Zespół Szkół nr 1 w Kutnie

4. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu

5. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 CKZ im. T. Kościuszki w Łowiczu

6. Zespół Szkół w Bolimowie

Pliki do pobrania

  • 117.54 KB
  • 108.57 KB
  • 156.21 KB
  • 397.72 KB
  • 134.54 KB
  • 126.36 KB
  • 100.23 KB
  • 134.54 KB
Powrót na górę strony